Close X
електрум финмон

Протидія тероризму

Компанія ТОВ “ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ” є соціально-відповідальним бізнесом, який співпрацює з усіма органами безпеки України щодо протидії тероризму. Свою діяльність компанія здійснює з неухильним дотриманням вимог законодавства України. Пріоритетними напрямами цієї співпраці є заходи, передбачені Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Компанія керується такими регуляторними положеннями:

 1. Постанова Правління Національного банку України від 28.07.2020 № 107 про здійснення  установами фінансового моніторингу ;
 2. Постанова Правління Національного банку України від 04.11.2010 № 481 про електронні гроші в Україні.

Компанія “ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ” стала на облік у Державній службі фінансового моніторингу України як суб’єкт первинного фінансового моніторингу та не веде діяльності на територіях, не підконтрольних українській владі.

В компанії активно використовується програмне забезпечення, яке автоматично виявляє та зупиняє безпосередньо до проведення фінансової операції, що здійснюється на користь або за дорученням клієнта, якщо її учасником або вигодонабувачем є особа, яку включено до Переліку осіб, пов’язаних зі здійсненням терористичної діяльності або щодо якої застосовано міжнародні санкції.

У випадках, передбачених законодавством, компанія здійснює ідентифікацію, верифікацію клієнта (представника клієнта), вивчення клієнта та уточнення інформації про клієнта, перевіряє належність клієнтів до публічних діячів та пов’язаних із ними осіб (за даними Центру протидії корупції), а також автоматично перевіряє належність клієнта до санкційних списків Ради національної безпеки і оборони України.

Співробітники компанії послуговуються актуальним санкційним переліком з офіційного веб-сайту Держфінмоніторингу:

http://www.sdfm.gov.ua/content/file/Site_docs/Black_list/BlackListFull.pdf

З метою запобігання фінансуванню тероризму компанія здійснює верифікацію клієнтів за широким спектром джерел, зокрема сайтом «Миротворець» (https://myrotvorets.center/).

У встановлених законодавством випадках компанія здійснює інформаційний обмін з Державною службою фінансового моніторингу України, іншими суб’єктами державного фінансового моніторингу та правоохоронними органами.

Компанія забезпечує аналіз і виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу (зокрема, за допомогою вбудованих у програмне забезпечення фільтрів), реєстрацію фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, а також реалізує у своїй діяльності управління ризиками, розробленими за власними критеріями.

Для співробітників компанії регулярно проводиться навчання з питань запобігання легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму. Перед прийняттям на роботу відбувається відповідний інструктаж. Відповідальні працівники підвищують свою кваліфікацію шляхом відвідування навчальних заходів в Навчально-методичному центрі Держфінмоніторингу.

Також були розроблені, затверджені та діють такі внутрішні документи з питань фінансового моніторингу:

 • Правила проведення фінансового моніторингу;
 • Програма проведення фінансового моніторингу;
 • Регламент проведення первинних інструктажів з питань фінансового моніторингу;
 • Програма навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму (розроблюється щорічно).

В компанії регулярно відбуваються перевірки відокремлених та структурних підрозділів на предмет виконання ними вимог законодавства та внутрішніх документів з питань запобігання легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму, а також виконуються інші функції, передбачені законодавством, що регулює питання запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

       “Повідомлення про порушення вимог законодавства у сфері ПВК/ФТ ” можна здійснити  за номером телефону +380674930929 або надсилається на електронну адресу  fm@elpaysys.com повідомлення за встановленою формою (тут).

ДО ВІДОМА ПАРТНЕРІВ:

Для оперативного виявлення фінансових операцій з високою імовірністю ризику, пов’язаного з загрозою тероризму та протиправної діяльності, просимо використовувати актуальний  перелік осіб, пов’язаних із здійсненнямтерористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

У разі виявлення осіб із даного списку або наявності інших мотивованих підозр, які вказують, що особи можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, просимо вчинити такі дії:

 1. Негайно відмовити їм у надані будь-яких фінансових послуг;
 2. Повідомити про це компетентні органи:
  • якщо Ви є суб’єктом первинного фінансового моніторингу, слід повідомити Держфінмоніторинг та Службу безпеки України в порядку та строки, встановлені чинним законодавством України;
  • якщо Ви не є суб’єктом первинного фінансового моніторингу, повідомити компанію ТОВ “ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ”.

Телефон «гарячої лінії» Держфінмоніторингу: (044) 594-16-64.

Контрагенти фінансової діяльності компанії «Електрум Пеймент Сістем» несуть повну відповідальність за порушення Законодавства України згідно положень про запобігання фінансуванню тероризму та легалізацію фінансових потоків, отриманих злочинним шляхом.