Close X

Спростування фейкової інформації на mind.ua

mind.ua

Шановні партнери та клієнти,

Напередодні у ЗМІ з’явився матеріал про нашу компанію з явними ознаками маніпуляції. Вважаємо, що журналісти не розібралися в темі й повелися на дезінформацію, надану недоброякісним джерелом.

Відповідно до ст. 94 та 277 Цивільного кодексу Україні, в інтересах нашого права на захист ділової репутації, ми надіслали в редакцію видання спростування, яке було з купюрами опубліковано наприкінці редакційної статті.

Наводимо наші тези в оригіналі:

1. Ми заперечуємо, що компанія здійснює «незаконну» фінансову діяльність на непідконтрольних українському урядові територіях.

Всі відокремлені підрозділи компанії ТОВ “ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ”, зареєстровані в НАЦКОМФІНПОСЛУГ і розташовані виключно на підконтрольній Україні території – згідно приписів НБУ. Жодних претензій до нас з боку регуляторних органів та Держфінмоніторингу немає, про що пожна переконатися, надіславши їм інформаційний запит.

Відповідно, жодного стосунку до фінансових процесів на непідконтрольних територіях компанія апріорі мати не може. Так само, як і тіньового обігу готівки в принципі – і на контрольованих територіях, і неконтрольованих. Адже 100% операційної діяльності власних кас компанії Electrum відбувається через фіскальні прилади (РРО), що унеможливлює тіньовий обіг готівки, тим більше «пособництва тероризму».

Більше того, з агентами та постачальниками послуг ми, як і всі українські фінансові компанії, працюємо лише через безготівкові розрахунки та виключно передоплату.

2. Попри хибне твердження у статті, усі провайдери послуг присутні у нас на офіційному платіжному сайті (www.electrum.ua) згідно рубрикатору – жоден із них не здійснює незаконної конвертаційної діяльності й працює в рамках Закону України. Бізнес кожного з них підлягає суворому моніторингу регуляторних органів.

3. Слідчі дії проти нас з боку СБУ побудовані на заздалегідь хибних фактах.

Наприклад, заява у правоохоронні органи, згідно з якою було відкрито кримінальне провадження 22017000000000064, надійшла від самого ж працівника СБУ 11 березня 2016 року. На той час ТОВ «Електрум Пеймент Сістем» ще в принципі не здійснювало діяльності з переказу коштів, отже апріорі не могло бути учасником протиправних дій.

Ліцензію НБУ на переказ коштів компанія отримала лише 18 травня 2016 року. Платіжна система Electrum зареєстрована 7 листопада 2016 року.

Саме досудове розслідування було порушено 20 лютого 2017 року, тоді як перша операція з електронних переказів за фактом відбулася 20 липня 2017 року.

Це офіційна інформація, яка може бути підтверджена НБУ та Держфінмоніторингом.

4. Автор статі посилається на анонімні джерела, «близькі до слідства», щодо начебто комісії Electrum та заробітку з «перестановки фінансових потоків».

По-перше, грунтуватися на інформацію анонімних, нічим не підтверджених джерел – це явне порушення журналістських стандартів.

По-друге, повна нісенітниця, яка спростовується фактами, наведеними у першому пункті.

Наголошуємо, робота через РРО унеможливлює жодні «перестановки»!

5. Жодного зв’язку між компаніями Електрум Пеймент Сістем, Да-Карт та ресурсу Payline.com.ua, на якому побудована інфографіка Mind, не існує!

Це різні бізнеси, не пов’язані між собою ані технічно, ані юридично. Про це журналісти могли б легко переконатися простим пошуком у відкритому реєстрі Міністерства Юстицій України.

Мусимо зазначити, ярлик «тероризму» дозволяє слідчим органам не звітувати не перед ким, включно з НАБУ та представниками законотворчих органів.

Схоже, прийшла наша черга зіткнутися з узвичаєною українськими правоохоронцями практикою виконання замовлень третіх осіб, які використовують слідчі органи з метою недоброякісної конкуренції, рейдерських дій та монополізації ринку.

Отже, просимо всіх залишатися на хвилі бізнес-довіри та не вестися на фейкові медійні «зливи». З усіх деталей можна звертатися безпосереднього до Генерального Директора компанії – В’ячеслава Пожарського за телефоном 044 300 00 01 або на е-мейл: office@elpaysys.com.

Інформацію, важливу для конструктивної співпраці з нашими стратегічними партнерами та контрагентами готові надавати миттєво.

З повагою,
Команда ТОВ «Електрум Пеймент Сістем»