Close X

З 13 січня усі платежі приймаються лише в форматі IBAN

Шановний партнере,

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ», яке є платіжною організацією внутрішньодержавної платіжної системи «ЕЛЕКТРУМ», доводить до Вашого відома наступне:
Національний банк України постановою від 06.11.2019 №127 вніс зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22. Постанова Національного банку України від 06.11.2019 № 127 набуває чинності з 13 січня 2020 року.
Згідно із зазначеними змінами, Національний банк України виклав у новій редакції форму платіжного доручення, з якого виключено реквізит «Код банку».
Починаючи з 13 січня 2020 року платіжне доручення, у якому буде зазначено не номер рахунку у форматі IBAN, а пара реквізитів у старому форматі (реквізити «Код банку(МФО) і «Номер рахунку»), то СЕП (платіжна система НБУ) забракує такий документ.
Таким чином, з 13 січня 2020 року приймання переказів фізичних осіб на рахунки Отримувачів не в форматі IBAN забороняється. Прийняті перекази з порушенням-з визначенням старих реквізитів Отримувачів ( не в форматі IBAN) не будуть виконуватись ВПС «ЕЛЕКТРУМ» та підлягають поверненню, як помилковий переказ.

Генеральний Директор В.Ю. Пожарський